Warning: Creating default object from empty value in /web/htdocs/www.duchovniprostor.cz/home/www/wp-content/plugins/fastwp-redux-borano-extension_off/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
Jan Bím: Přechodové rituály | Duchovní prostor

JAN BÍM: PŘECHODOVÉ RITUÁLY

Termín: čtvrtek 5.3. 2020 od 18:00 do 21:00

Místo: Vila Flora, Praha

Lektor: Jan Bím

Vstupné: individuální

Pro přihlášení se na seminář vyplňte registrační formulář níže. Výši vstupného si každý stanovuje sám – po skončení semináře se každý rozhodne, na kolik je seminářem obohacen a jakou částku je schopen a ochoten zaplatit pro vyrovnání energie.

Počet míst je omezen.


Možná jste si také všimli, že velké množství lidí v naší společnosti se chová ve 30 jako puberťáci, ve 40 ještě žijí u maminky a v 60 mají umělý obličej dvacetiletého. Také jste si určitě všimli, že více jak 50 % manželství se rozvede, prudce roste popularita adrenalinových sportů a mnoho mladých mužů umírá na motorkách.

Přemýšleli jste o tom, proč tomu tak je? Je možné, že jedním z hlavních důvodů je absence přechodových rituálů v naší společnosti a tím chybějící iniciace do jednotlivých životních etap. Je totiž těžké vyprostit se z jednoho myšlenkového vzorce a přirozeně vstoupit do jiného, který nová etapa vyžaduje.

Rituál nebo nějaký jiný transformační proces nám pomůže vzorce našeho vnímání přenastavit. Všechny přechodové rituály mají minimálně dvě důležité fáze – proces oddělení (separace) a proces přijetí. Oba procesy se provádějí nějakými úkony „navenek” a při nich se odehrává důležitá změna „uvnitř”, která mění účastníky rituálu. Některými rituály může „adept” projít sám, obvykle ale potřebuje součinnost dalších osob.

 

Pro život jsou rozhodující tyto přechodové rituály:

POROD – proces, během kterého se dítě fyzicky odděluje od matky, opouští chráněné prostředí. Je potřeba, aby po fázi oddělení přišla co nejdříve fáze přijetí ( položení tělíčka novorozence na tělo matky)

PŘECHOD Z DĚTSTVÍ DO PUBERTY – symbolické vystoupení ze stínu máminy sukně, psychologické druhé přestřižení pupeční šňůry a opuštění dětské bezpohlavní komunity – přijmutí toho, že jsem muž / žena, a to včetně měsíčního cyklu – přijetí do mužské / ženské komunity

RITUÁL PŘECHODU Z PUBERTY DO DOSPĚLOSTI – dospívající se definitivně odděluje od svého dětství, od času hledání sebe, času převažující hry a zábavy – oddělení se také od bezpečí žití v původní rodině a komunitě – setkání se se svojí smrtelností a přijetí osobní zodpovědnosti za svůj život a za svoji komunitu

SVATBA – dochází ke změně ze světa vyjádřeného prostřednictvím JÁ do světa vyjádřeného prostřednictvím MY

RITUÁL PŘECHODU Z DOSPĚLOSTI DO STÁŘÍ – je to důležitý rituál, který zajišťuje to, že dorůstají „moudří stařešinové”, kteří mohou společnost moudře vést k harmonickému životu – část oddělení je obsažena v úmrtí našich rodičů – část přijetí souvisí s narozením vnoučat a tím s přijetím zodpovědnosti za život budoucích generací

SMRT – umírající se odděluje od života v těle na této zemi a přijímá život nový”

 

Přínos semináře

Účastníci se dozvědí o jednotlivých stádiích lidského vývoje a o přechodových rituálech, pomocí kterých se přechází z jednoho stádia do druhého. Dva rituály si projdou ve své mysli za doprovodu bubnu.

– převzato z webu Jana Bíma – https://www.janbim.cz/

0 0 votes
Article Rating
Pro další sdílení
Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments